Коронавірус: профілактика, інфікування та поширення

 https://covid19.gov.ua/ – Дані по Україні з рекомендаціями і відповідями на найактуальніші питання з питань Covid-19
https://covid19.gov.ua/korysni-posylannia – Надійні джерела інформації з питань Covid-19
https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019 – Офіційний веб-сайт ВООЗ
https://moz.gov.ua/ – Офіційний веб-сайт МОЗ
https://phc.org.ua/Сайт Центру громадського здоров’я
https://nszu.gov.ua/Офіційний веб-сайт Національної служби здоров’я
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

 

Десять порад, як уникнути коронавірусної інфекції

  1. Мийте руки з використанням антисептиків, а якщо їх немає під рукою – водою з милом. Вірус може передаватися при торканні забруднених ним поверхонь або при контакті з хворими людьми, а обережна поведінка знижує ризик зараження.
  2. Регулярно чистіть поверхні, такі як стільниці робочих або кухонних столів.
  3. Переконайтесь, що інформація про COVID-19 надходить із надійних джерел, таких як національні заклади охорони здоров’я, медичний персонал або ВООЗ. Варто пам’ятати, що зараження зазвичай починається з лихоманки та сухого кашлю, а не з нежитю.
  4. Уникайте подорожей, якщо у вас є гарячка або кашель. Якщо хвороба застане вас під час перельоту, потрібно негайно повідомити екіпаж, а після повернення додому звернутися до медичного персоналу та повідомити, звідки ви щойно повернулися.
  5. Чхати і кашляти потрібно, прикриваючись рукавом (а не долонями) або одноразовою хустинкою, яку потрібно негайно викинути в смітник і помити руки.
  6. Якщо вам більше 60 років і ви маєте проблеми зі здоров’ям, такі як серцево-судинна або дихальна недостатність, діабет, зростає ризик серйозних ускладнень у випадку зараження. Тому потрібно дотримуватися додаткових запобіжних заходів, уникати людних місць, де можна легко зіткнутися з потенційними джерелами інфекції.
  7. Якщо ви погано почуваєтеся, залишайтеся вдома і зателефонуйте до лікаря, який запитає вас про симптоми, куди ви їздили та з ким контактували.
  8. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома, ізолюйте себе від інших членів сім’ї (також під час їжі) та використовуйте окремий посуд.
  9. У випадку задишки, викличте лікаря.
  10. Природно, що перебуваючи в середовищі, де поширюється хвороба, ми відчуваємо занепокоєння. Варто шукати спосіб вирішення цієї ситуації, допомоги та захисту на робочому місці, у школі чи місці релігійних зібрань.